My znów DziałaMY 🙂 Ostatnim w tym roku szkolnym wydarzeniem zaplanowanym przez nasz klub była debata oksfordzka, która odbyła się w piątek 06.05.22r. w czytelni naszej szkoły. Członkowie klubo Młodego Obywatela, wcześniej poznali szczegółowe zasady jak powinno wyglądać takie spotkanie. W debacie oksfordzkiej zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie Mówców strony przeciwnej i wszelkie inne niekulturalne zachowania. Temat był wdzięczy: Auta elektryczne są przyszłością naszej planety. Uczniowie, zgodnie z zasadami podzielili się na dwie grupy: Propozycji i Opozycji i dyskutowali… Nad porządkiem obrad czuwała Pani Marszałek i Pani Sekretarz. Publiczność miała możliwość wpływu na przebieg debaty za pomocą wtrąceń i dyskusji po przedstawieniu argumentów obu stron. Oceniając przebieg spotkania kierowaliśmy się wyłącznie sprawnością oratorską stron, pozostawiając poza izbą debat własne poglądy czy sympatie. Ocenialiśmy rzeczywistą siłę przekonywania mówców obu stron, co do prawdziwości wygłaszanej przez nich tezy. Całe wydarzenie obserwował nasz gość specjalny- Pan Dyrektor Jarosław Krajewski, który wyraził uznanie dla uczniów, ich sposobu prowadzenia rozmowy, kultury dyskusji i dojrzałości sądów. Uczniowie ocenili doświadczenie jako bardzo ciekawe i inspirujące.