Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Dziecka, nasza szkoła zaplanowała dla uczniów liczne niespodzianki.

Najbardziej atrakcyjną częścią programu był pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Zielątkowa. Zaproszeni goście w niezwykle ciekawy sposób zaprezentowali nowy wóz strażacki, pokazali na czym polega ich praca na co dzień, jak wyglądają ich sprzęty, umundurowanie. Chętni uczniowie mieli nawet okazję sprawdzić ile waży wąż strażacki wypełniony wodą.

Nasi goście przeprowadzili bardzo szczegółowy kurs pierwszej pomocy. Uczniowie mogli przećwiczyć temat zarówno na sobie, jak i na fantomie. Przedstawiciele straży pokazali zgromadzonym klasom jak reagować w razie wypadku, jakie czynności podejmować w pierwszej kolejności, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i osobie poszkodowanej.

W tym dniu uczniowie zjedli lody ufundowane przez Radą Rodziców, a lekcje spędzili na klasowych piknikach przed szkołą. Pogoda dopisała, dzięki czemu klasy mogły grać w przygotowane przez organizatorów i nauczycieli gry, rozmawiać, śmiać się, słowem cieszyć się swoim towarzystwem;)

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc. A w szczególności naszym dzielnym Strażakom, za trud, zaangażowanie i obecność. Radzie Rodziców, pokłony za lody, balony i banki mydlane.

Pozdrawiamy!