29 września, w naszej bibliotece, uczniowie klas najmłodszych mogli wysłuchać głośnego czytania, w wykonaniu zaproszonych gości. W świat wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, wprowadziły uczniów, Pani Magdalena Kolasińska oraz Pani Bożena Kulas. Dzieci miały okazję odegrać scenkę z “Żurawia i Czapli” oraz poznać najnowsze przygody Hani Humorek i jej przyjaciół.

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w małym quizie dotyczącym bohaterów książek dla dzieci, który wypadł znakomicie. Mieli również okazję odpowiedzieć na pytanie, jaką wartość niosą ze sobą książki i co daje nam ich czytanie? Dzieci podawały głośne czytanie jako jeden ze sposobów spędzenia wolnego czasu. Podkreślały jego wpływ na wyobraźnię i naukę poprawnej pisowni. Ale przede wszystkim stwierdziły, że głośne czytanie integruje i uczy samodzielności.

Głośne Czytanie zawitało również do świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie mogli narysować ulubione postaci z książek, kolorowali specjalnie przygotowane karty pracy i co najważniejsze wsłuchiwali się w głośne czytanie nauczycieli.

Dzień Głośnego Czytania z pewnością zagości u nas za rok. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej pięknej inicjatywie serdecznie dziękujemy!

Wasze Panie z Biblioteki;)