W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień ten służy rozpowszechnianiu nauki języków obcych oraz podkreśleniu różnorodności kulturowej i językowej w Europie.

Z tej okazji przez cały poprzedni tydzień na lekcjach języków obcych odbywały się warsztaty związane z promowaniem nauki języków obcych. Na lekcjach tworzyliśmy projekty o państwach europejskich, uczyliśmy się zwrotów i słówek w różnych językach, dowiadywaliśmy się ciekawostek językowych, a także rozwiązywaliśmy quizy i zagadki.

Obchodząc to święto w tym roku nie sposób zapomnieć o ś. p. Królowej Elżbiecie, która zasiadając 70 lat na brytyjskim tronie była chyba największą popularyzatorką i promotorką nauki języka angielskiego na świecie. To również jej osobie poświęciliśmy uwagę podczas tegorocznych warsztatów – klasy 1-3 obejrzały odcinek bajki „ Świnki Peppy” z Królową, a klasy starsze miały okazję zapoznać się z jej interesującą biografią.