5 – 11 października Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2020
8 października 2020 – Dzień Świadomości Dysleksji

Od wielu lat październik jest miesiącem, w którym Europejskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że są wśród naszych podopiecznych dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Dysleksja – jeśli już jest zdiagnozowana u dziecka, nie jest tylko jego problemem. Jak pomóc, jak właściwie odpowiadać na potrzeby dzieci dyslektycznych? – takie pytania stale zadają sobie nauczyciele, rodzice, specjaliści. W obecnej sytuacji, kiedy edukacja zdalna staje się nieodłącznym elementem pracy z klasą, ważnym wydaje się pytanie – Jak radzą sobie z nią dzieci z dysleksją, czy to jest dla nich łatwiejsza, czy może trudniejsza forma pracy, uczenia się i pokonywania swoich trudności?
Ale dzieci z dysleksją to nie tylko osoby z trudnościami w uczeniu się. Podobnie jak inni, mają swoje talenty, zainteresowania, unikalne umiejętności, które może nie zawsze dostrzegamy, a które warto odkrywać, by tym samym motywować ich do działania.

Po raz pierwszy MSCDN Wydział w Warszawie chce włączyć się w tym roku w tę społeczną akcję Europejskiego Towarzystwa Dysleksji.
Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji trwać będą w okresie od 5 do 11 października. 8 października, zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, będzie szczególnie wyróżniony jako Dzień Dysleksji.

Hasło na ten rok:

Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań .