Przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży – co roku przez 19 pierwszych dni listopada na całym świecie trwa Kampania Pomarańczowej Wstążki. Symbolem kampanii jest właśnie pomarańczowa wstążka, bo pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Nasza szkoła chętnie przyłączyła się do działań w tak ważnej sprawie. Każdego dnia nauczyciele realizowali na godzinach wychowawczych tematy profilaktyczne związane z kampanią. Uczniowie w różnorodny sposób angażowali się w działania symbolizujące ich sprzeciw wobec przemocy- w każdej jej postaci. W akcje, jak zawsze włączyła się także świetlica szkolna, która swoimi kreatywnymi pomysłami wzbogaciła nasze obchody, za co wszystkim bardzo dziękujemy. Raz jeszcze powtarzamy, że przemocy i agresji mówimy zdecydowane NIE!!!!