Wzorem lat ubiegłych, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Spośród naszych uczniów największy sukces osiągnął Jakub Garstkiewicz z klasy 8d, który został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Natomiast Finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego została Nathalie – Sophie  Janowski z klasy 8a. Nathalie wzięła również udział w innowacyjnym konkursie online  „The Big Challenge”, gdzie zajęła 3 miejsce na poziomie klas 8 w konkursie The Big Challenge w Wielkopolsce.

          Duży sukces odniosła też Zuzanna Ogrodowczyk z klasy 8b, która została Laureatką Powiatowego Konkursu z Języka Polskiego i Literatury „Złota Żaba”.

Do grona Finalistów konkursowych zmagań wpisują się także uczniowie: Bartosz Grott z klasy 8c oraz Jakub Garstkiewicz z klasy 8d, którzy uzyskali tytuł Finalisty w XIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

Wojewódzki Konkurs z Wychowania Fizycznego stał się również okazją do ukazania osiągnięć szkolnych i piękna sportu, który uczniom Sucholeskiej Jedynki jest bardzo bliski: Wojciech Matczak z klasy VIII b oraz Antoni Waligóra z klasy VIII c uzyskali w ww Konkursie –  tytuł Finalisty.

          Cieszymy się z sukcesów uczniów naszej szkoły i składamy im gratulacje. Mamy nadzieję, że nie będą to ostatnie laury przez nich zdobywane na drodze edukacji. Równocześnie wyrażamy nadzieję, że w ich ślady pójdą inni, którzy zapragną wziąć udział w tak szlachetnej rywalizacji. Będziemy pomagać im w tych działaniach i obiecujemy zawsze „trzymać za nich kciuki”.