Na szkolnym kole dziennikarskim dla klas drugich poznajemy tajniki przekazu medialnego. ?‍??‍?Ostatnie zajęcia dotyczyły sposobów wpływania na emocje i roli muzyki w filmie. By zagłębić się w temat grupa drugoklasistów przygotowała teledysk. ??? Uczniowie wybrali temat i ustalili warunki przygotowań do projektu. Następnie każdy przygotował kilka krótkich filmów, które następnie zostały zmontowane w całość.

Teledysk powstał w kilku wersjach – pod zdjęcia zostały podłożone różne style muzyczne. Podczas prezentacji, dzieci doskonale potrafiły określić, jakie emocje wzbudzały w nich konkretne podkłady muzyczne. Zauważyli też, jak ważne jest odpowiednie dobranie muzyki do przekazu, by uzyskać oczekiwany odbiór i efekt. ??