Stolik graniasty, sześcio-kanciasty, a przy nim uczniowie klas 2. i 3. wykonują piękne kwitnące drzewa.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie…


———————————-

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wszyscy wiemy, że jest to bardzo odpowiedzialny, a jednocześnie bardzo niebezpieczny zawód. Ponadto, wymaga zgranej pracy zespołu. Nasi uczniowie otrzymali zadanie pokolorowania dużych postaci strażaków, podzielonych na mniejsze kawałki. Którzy z nich potrafią pracować zespołowo, a którzy muszą się jeszcze tego nauczyć można ocenić patrząc na poniższe zdjęcia. Ale z całą pewnością wszyscy potrafią pięknie kolorować!

Przebiśniegi, krokusy, hiacynty… Nawet gniazda dla ptaków mamy już przygotowane.

Czy Pani Wiosna zechciałaby do nas przyjść nie tylko w kalendarzu, ale i w pogodzie?

W marcu uczniowie świetlicy szkolnej z klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach Szkoły Ćwiczeń. Były to zajęcia przyrodnicze prowadzone w języku angielskim. Uczniowie, z wykorzystaniem tabletów, odczytywali informacje związane z porami roku, podane w postaci kodów QR. Była także nauka przez zabawę – dzieci tańczyły i śpiewały piosenki w języku angielskim.

Baśnie H. Ch. Andersena w pracach plastycznych uczniów

Zabawy z koralikami

Prace nad smokiem Obibokiem.

Zabawy i aktywność fizyczna na boisku szkolnym oraz w salach świetlicowych.
Bo nie straszne ciemne chmury, gdy robimy hop do góry

Kolorowe kleksy to doskonałe ćwiczenie wyobraźni. A patyczki do lodów nadają się nie tylko do lodów

8 marca w pracach plastycznych

W naszej świetlicy można zdobyć różne umiejętności. Można nauczyć się, jak zrobić łabędzia z papieru, jak narysować niedźwiedzia polarnego. Można także dowiedzieć się gdzie i dlaczego pojawia się zorza polarna.

Co się będzie nosić w najbliższych sezonach? Pracowali nad tym nasi projektanci. Na razie jeszcze mali, ale może w przyszłości zdobędą wielką sławę jak Coco Chanel albo Pierre Cardin…

Naukowcy na całym świecie opracowują sposoby wykorzystania surowców wtórnych. Ale nikt z nich nie zrobił z butelki niedźwiedzia, a dokładniej pandy wielkiej. A nasi pierwszoklasiści zrobili. Nie wierzycie? To zobaczcie zdjęcia

I jeszcze jedno wspomnienie walentynkowe… Pomimo trudnych warunków i wielu ograniczeń w naszej świetlicy staramy się dobrze bawić i miło spędzać czas. Z okazji Walentynek odbył się plebiscyt na ulubioną bajkową parę, niekoniecznie zakochaną. Uczniowie klas 1-3 głosowali na swoich ulubieńców. Pierwsze miejsce zajęła Piękna i Bestia (prawdziwie zakochana para). Drugie miejsce zajęła para Wilk i Zając, a trzecie – Tom i Jerry (obie pary niezbyt zakochane ;-))Poza podium, ale też z wyrazami sympatii uczniów znaleźli się: Anna i Kristoff oraz Maja i Gucio. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Dzień niedźwiedzia polarnego

Żyło dinozaurów wiele… Ale jeden lubił nosić kokardkę 🙂

Maski w karnawale i koralikowe koty

Dzień kota w pracach plastycznych uczniów w świetlicy szkolnej.

Śnieg jest super, ale… troszeczkę tęsknimy za wiosną, za kwiatkami i motylkami…