W czwartkowe popołudnie uczniowie klas 5, uczestniczyli w pierwszych zajęciach, w ramach projektu interdyscyplinarnego Book Your Time.

Każda z grup miała do wykonania zadania, w których wykorzystano książki zakupione w ramach NPRCZ oraz wiedzę z zakresu gramatyki języka angielskiego.

W spotkaniu wykorzystano opowiadania Marcina Szczygielskiego, Czarny młyn i Czarownica piętro niżej.

Uczestnicy szukali zakodowanych haseł, które naprowadzały na ukryte w bibliotece wskazówki, potrzebne do wypełnienia specjalnie przygotowanych karty pracy. Piątoklasiści przygotowywali własną, kukiełkową wersję fragmentu książki Szczygielskiego oraz rozwiązywali w grupach quizy i zadania w języku angielskim.

Była to dobra okazja aby miło spędzić czas, zintegrować się z rówieśnikami, poznać nasz szkolny księgozbiór, a także wykazać się swoimi językowymi umiejętnościami.

Wszystkim dziękujemy za udział i dobrą zabawę.
Justyna Marciniak
Anna Budna