27 grudnia 2021 r., w Suchym Lesie odbyły się uroczystości z okazji 103 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Tegoroczne obchody były wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy przebiegały jako święto państwowe pod nazwą Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy uroczystości spotkali się przed Urzędem Gminy w Suchym Lesie, skąd o 18.00 przeszli pod pomnik – okolicznościowy głaz z tablicą upamiętniającą powstańców wielkopolskich z terenu gminy Suchy Las. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Naszej Szkoły oraz licznie przybyli uczniowie. Po okolicznościowych przemówieniach złożono kwiaty i zapalono znicze. W imieniu SP nr 1 i SP nr 2, wiązankę kwiatów złożył pan dyrektor Jarosław Krajewski z uczniami obu szkół.