11 Listopada, to jedna z najważniejszych dat w naszym kalendarzu. Narodowe Święto Niepodległości przypomina historię Naszego Kraju, jego trudną drogę do wolności, wspomina też nazwiska Polaków, dzięki którym tą wolnością możemy się cieszyć.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przygotowanym przez naszych historyków, Panią Ewę Groszewską oraz Pana Ryszarda Chruszczewskiego, programie, na który składały się okolicznościowa prezentacja oraz gry o tematyce patriotycznej.

O godzinie 11.11 obecne w szkole klasy odśpiewały hymn polski, wpisując się tym w ogólnopolską akcję Szkoła do Hymnu.

Samorząd Uczniowski rozdawał przygotowane specjalnie na ten dzień zakładki, na których umieszczono cytaty naszych polskich pisarzy, odkrywców, czy polityków.

Miło było zobaczyć jak korytarze szkolne zapełniły się ubranymi na galowo uczniami, a sale lekcyjne przyozdobiono plakatami w kolorach bieli i czerwieni. Pokazaliśmy, że pamiętamy o tej ważnej rocznicy, a naszą pamięć wyrażamy poprzez szacunek i odrobinę zadumy.