Za nami kolejne warsztaty czytelnicze z wydawnictwem Zakamarki!

W dniach 16-22-25 lutego w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie odbyły się literackie warsztaty online, w których uczestniczyli uczniowie klas I-IV.

Spotkania odbyły się w ramach projektu szkolnego „Poznajemy szwedzką literaturę dziecięcą”. Uczniowie klas pierwszych poznali bohaterów „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai”, klasy drugie przygody dziewczynki serii „Dunia”, klasy trzecie perypetie chłopca o imieniu „Tsatsiki”. Natomiast klasy czwarte mogły usłyszeć o serii „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”, która opowiada o przygodach Davida i Larisy .

W trakcie warsztatów przedstawiciele wydawnictwa czytali fragmenty książek, rozmawiali na temat przygód głównych bohaterów oraz rozwiązywali wspólnie z uczniami  zagadki detektywistyczne. Pomimo zmienionej formy, uczniowie chętnie rozwiązywali quizy, odpowiadali na pytania, słowem bawili się przednio!

Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim uczestnikom za udział, a Radzie Rodziców za sfinansowanie książek zakupionych w ramach spotkania.

Anna Budna

Justyna Marciniak

Julia Karolczak