12 grudnia br. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się 27. edycja wręczenia nagród honorowych Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 / 19 – „Dobosz Powstania Wielkopolskiego”. W tym roku decyzją kapituły statuetkę otrzymał nauczyciel naszej szkoły – pan Ryszard Chruszczewski. Historyk, publicysta dokumentujący m. in. udział Wielkopolan, a szczególnie mieszkańców naszej gminy, w Powstaniu Wielkopolskim. Autor książek i wykładów związanych z powstaniem i nie tylko. Człowiek niezwykle pracowity, a przy tym skromny. Pasjonat historii regionu, popularyzator dziejów gminy.

Zaledwie kilka dni wcześniej w CKiBP w Suchym Lesie odbyła się premierowa prezentacja książki „Monografia cmentarza parafialnego w Chojnicy”, której nasz nauczyciel historii jest jednym z autorów i redaktorem naczelnym.

Jesteśmy niezwykle dumni jako społeczność szkolna z dokonań oraz wyróżnienia pana Chruszczewskiego – nauczyciela, który na co dzień zaszczepia w swoich uczniach zainteresowanie historią, zwłaszcza tej lokalnej. GRATULUJEMY!

Hanna Dziubińska-Krause