10 marca 2023 r. uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w Targach Edukacyjnych – „Wielkopolski pociąg do edukacji” odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie była to jednak zwykła wycieczka – mieli konkretne zadania do wykonania – zostali „szpiegami”. Dlatego, przed wyjazdem na Targi, musieli się dobrze przygotować do wykonania swojej misji: rozpoznać teren, przygotować niezbędne akcesoria. Podczas wizyty na Targach zaś przeprowadzić dokładną, krytyczną obserwację wybranych stoisk, zebrać materiały, a po powrocie do domu opracować raport szpiega, który upublicznią na kolejnych zajęciach z doradztwa zawodowego.

Wszyscy pracowali w pocie czoła, zwiedzali alejki, stoiska, zbierali materiały, a nie było to łatwe zadanie, ponieważ było wielu odwiedzających i dotarcie do celu było nie lada wyzwaniem.

Po kilku godzinach poszukiwań – zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wrócili autokarem do szkoły.

Dziękuję Dyrekcji szkoły, wychowawcom i opiekunom za pomoc w organizacji naszej misji szpiegowskiej.

Liczymy na kolejne!
Małgorzata Krzysztoń