W dniu 03.12.2021 r. uroczyście rozpoczęła się współpraca partnerska między Szkołą Podstawową nr 1 w Suchym Lesie a Szkołą Podstawową im. Antoniny Tatar w Suchem w powiecie Poronin.

Do naszej szkoły przybyła delegacja z gminy Poronin, w składzie której byli dyrektorzy szkół w Suchem oraz w Zębie (współpracującej już z SP nr 2) oraz zastępcy wójta gminy Poronin.
Po zabraniu głosu przez dyrektora Jarosława Krajewskiego, dyrektora Bronisława Chowańca-Lejczyka oraz wójtów obu gmin: Grzegorza Wojterę i Macieja Dziubasa nastąpiło podpisanie Umowy o Partnerstwie Szkół.

W ramach współpracy planowane są: realizacja projektów szkolnych i wymiana młodzieży, wymiana doświadczeń kadry kierowniczej i pedagogicznej.