Przedstawiciele Fundacji Wyobraźniej z Poznania, w ramach projektu “Teatr lalek z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową”, przygotowali dla młodszych uczniów naszej szkoły teatrzyk profilaktyczny. Aktorami były duże lalki – muppety. Jedna z nich była dzieckiem z Zespołem Downa. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie dzieci i rozszerzenie ich wiedzy dotyczącej funkcjonowania dzieci z Zespołem Downa. Program ten był odpowiedzią na pojawiające się wśród dzieci problemy związane z brakiem tolerancji, akceptacji inności oraz empatii w stosunku do słabszych, mniej sprawnych czy potrzebujących wsparcia. Planujemy, aby tego typu akcji było więcej, ponieważ ważne jest aby szkoła kształtowała w młodych ludziach poczucie wzajemnego poszanowania i otwartości na drugiego człowieka.